MLADINSKI ODSEK

Mladinski odsek

Ime:     Mladinski odsek
  Predsednik:     Marta Benko
Naslov:     Gregorčičeva c.20 (p.p.54)
E-pošta:     marta.benko@gmail.com

V mladinskem odseku planinskega društva skrbimo za mlade generacije planincev, ki jih poskušamo vzgajati za varno obiskovanje gora.

Kot glavni dogodek v letu organiziramo planinski tabor za mlade planince, ki je vsako leto na drugi lokaciji - pod šotori ali v koči, kjer se lahko mladi planinci naučijo veliko, za njih novega, o gorah. Redno tudi organiziramo in se udeležujemo orientacijskih tekmovanj v naši regiji, z rezultati pa se uspemo uvrščati tudi na slovensko planinsko orientacijsko tekmovanje SPOT. Aktivno tudi sodelujemo z ostalimi društvi in PZS saj redno pošiljamo naše mlade člane na razna izobraževanja, ki jih organizira PZS.

Kot MO smo tudi član MSA-ja, ki združuje vsa društva, ki delajo z mladimi v naši občini.